Chrzcielnica

Chrzcielnica wykonana jest z drewna o polichromii i złoceniach, wykonanych techniką zwaną snycerką artystyczną. Ma ona 204 cm wysokości i 65 cm szerokości.

Została wykonana przez rodzimych fachowców, w stylu barokowym. Powstała prawdopodobnie na początku XVIII wieku w formie równoramiennego ośmioboku. Podzielona jest na dwie części wizualnie równe. Górna jest zwieńczona krzyżykiem, natomiast dolna oparta na szerokiej stopie. Obie części podzielone są ośmioma pałąkowatymi ramionami, pokrytymi drobnymi dekoracjami.

U podstawy chrzcielnicy znajduje się bogata dekoracja liścia akantu. W jej szczycie umieszczono osiem płaskich "S", podtrzymujących zwieńczenie z krzyżykiem. Dekoracja snycerska pokryta jest złoceniem, natomiast pola pomiędzy ośmioma ramionami pokrywa polichromia techniki temperowej.

Wewnątrz chrzcielnicy znajduje się naczynie z wodą święconą.

Ostatniej konserwacji i pozłocenia dokonał w 1984r. mgr. Leopold Bliskowski z Bydgoszczy.