Relikwie Jana Pawła II

Słowa ks. Proboszcza, którymi zwracał się do ks. Stanisława kard. Dziwisza Arcybiskupa Krakowa o przekazanie naszej parafii  Relikwii św. Jana Pawła II.

„Felix Cracovia – szczęśliwy Krakowie. Tak bardzo ubogacony nowymi świętymi. Gaude Mater Polonia – raduj się z nami cała Polsko i zjednocz się z nami w modlitwie!” Tymi słowami Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz wezwał wszystkich Polaków do wspólnej modlitwy dziękczynnej za kanonizację Polskiego Papieża. Odpowiadając na ten apel, zwracamy się z prośbą o przekazanie Relikwii Św. Jana Pawła II naszej wspólnocie parafialnej p.w. Narodzenia N.M.P. w Osielsku. Pragniemy w sposób szczególny adorować zbawczą miłość Chrystusa, której mogliśmy doświadczyć poprzez osobę i pontyfikat Św. Jana Pawła II. Jesteśmy świadomi, że relikwie to nie tylko pamiątka, lecz całe i wciąż aktualne dziedzictwo Świętego – chcemy je zatem zgłębiać i wprowadzać w życie. Kult relikwii św. Jana Pawła II, pomoże uzmysłowić nam i następnym pokoleniom naszej Parafii, że wszystko co przemijalne nie jest absolutne i nie może nas zbawić – że jedynym Redemptor hominis jest Jezus Chrystus. Obecność Relikwii Św. Jana Pawła II będzie przynaglała wspólnotę Kościoła w Osielsku do budowania cywilizacji miłości opartej na Ewangelii Chrystusa i poświadczonej życiem Jego Świętych, bo tylko na tej drodze możemy być naprawdę szczęśliwymi ludźmi. Pragniemy, włączając się w głos Eminencji, wypowiedzieć w naszej 170-letniej świątyni słowa: „Felix Osielsko. Tak bardzo ubogacony nowym Świętym”.