OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.03.2024

Niedziela Palmowa

1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach. Będziemy przeżywać godzinę Jezusa, który wiernością odkupił nasze grzechy i dał nam udział w swoim zmartwychwstaniu.

1. Dzisiaj o g. 17.30 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszam.

1. Spowiedź w Wielkim Tygodniu jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę od g. 7.30- 8.00 i od 17.30 -18.00.

1. W poniedziałek od g. 9.00 odwiedzę chorych ze spowiedzią i komunią św. Proszę zgłaszać chorych po Mszy św.

1. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu otwarte tylko w środę od g. 18.45.

1. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych w całym roku liturgicznym, dlatego Zapraszamy Drogich Parafian do licznego udziału w tych świętych obrzędach:                                                             Wielki Czwartek - o g.18.00 - pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa, które uobecnia Msza Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem obmycia nóg. Po Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy - miejsca , które symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie - czas opuszczenia i trwogę konania. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do g. 21.00.                                                 Wieki Piątek - o g. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O g. 18.00 - rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Liturgia Wielkiego Piątku to: liturgia słowa, uroczysta adoracja krzyża i przyjęcie komunii św. Kończy się złożeniem Jezusa do grobu. Zaraz po zakończeniu liturgii rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Adoracja Pana Jezusa złożonego w grobie do g. 22.00. W tym dniu wszystkich wiernych (Wielki Piątek) obowiązuje post ścisły.                                                                                          Wielka Sobota - Wigilia Paschalna rozpocznie się o g. 20.00 obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni następuje liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia. Liturgię zakończymy uroczystą precesją Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę rozpoczniemy o g. 12.00 i święcić będziemy co pół godziny, do 16.00. O g. 15.00 pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej święcenie potraw. Niech to sobotnie przyjście do Kościoła będzie okazją do adoracji Jezusa złożonego w grobie.

1. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy rezurekcją o g. 7.00. Nie będzie Mszy św. o g. 8.00, a pozostałe wg. porządku niedzielnego.

1. Do skarbon pod chórem i św. Antoniego można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

1. Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek i sobotę o g. 10.00.

1. Lektura Przewodnika Katolickiego wprowadzi nas  w głębię Wielkiego Tygodnia. Dołączono rozważania na każdy dzień kwietnia.