OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.04.2024

V Niedziela Wielkanocna

1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszam do  udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej ze śpiewem litanii loretańskiej. U nas odprawiane codziennie w łączności z wieczorną Mszą sw. Msza św. o g.18.00. Zaraz po Niej nabożeństwo.

1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na Msze święte w intencji naszej Ojczyzny. Sprawowane będą o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o g. 12.10. Natomiast o g. 16.00 odprawiana będzie Msza św. ślubna. Pamiętajmy, aby wywiesić w tych dniach na naszych domach flagę narodową.

1. Ponadto w tym tygodniu patronują nam: w czwartek - św. Atanazy B i DK; w sobotę - św. Florian męczennik.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od 7.30 - 8.00  i od 17.30 - 18.00. W piątek 15 min. przed każdą Mszą św. Z powodu majowego weekendu Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania przyjdzie w  do spowiedzi w piątek, 10.05 na g. 17.00.

1. W I-sobotę miesiąca o g. 8.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Podczas Mszy św. o g. 18.00 wymiana tajemnic Żywego Różańca.

1. Dzieci przystępujące w tym roku do I-komunii św. bezpośrednie przygotowanie do tego sakramentu rozpoczną  od poniedziałku  6 05. w czterech grupach. W poniedziałek 6.05.- klasa III A, we wtorek 7.05. - klasa III B; w środę 8.05- klasa III D i w czwartek 9.05 - klasa III E. Początek spotkań o g. 17.00, dzieci pozostają na Mszy św. i nabożeństwie majowym.

1. Do dzisiejszego podwójnego numeru Przewodnika Katolickiego dołączono modlitewnik na miesiąc maj. Cena tego numeru to 15 zł.

1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawiciela Misyjnej Fundacji Salvatti i modlitwą wspierać Misyjne Dzieło Kościoła.

1. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie śp. Eugeniusza WIŚNIEWSKIEGO - pogrzeb w poniedziałek o g. 9.00 i śp. Marka BURCHARDT - pogrzeb we wtorek o g.9.00. Polećmy Ich  i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…